niedziela, 29 listopada 2015

Skóra zimą

Dla wielu ludzi, zimne jasne zimy przynoszą więcej niż tylko różowy blask na policzkach. Przynoszą także niewygodne wysuszanie skóry twarzy, rąk i stóp. Dla niektórych osób, problem jest większy i nie dotyczy tylko ogólnego napięcia i uczucia suchości. Ich sucha jest bowiem tak sucha, że powoduje łuszczenie, pękanie, a nawet egzemę (której towarzyszy zapalenie skóry).
Chłodne, zimowe miesiąca mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia. Dlatego warto zawczasu nim zapobiegać. Nasza skóra zimą może generalnie staje się suchsza i mocniej naprężona. Do innych objawów możemy przede wszystkim zaliczyć: szorstkość, swędzenie, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry. Czasami też pory stają się mniej widoczne i nasza skóra może stać się matowa. W ciężkich przypadkach może ona również pękać i krwawić, zwłaszcza na dłoniach i palcach.
Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Ekspozycja na słońce lub na zimno, suche powietrze, mogą spowodować większe odwodnienie skóry. Sucha skóra jest bardziej powszechna w zimie, ponieważ wtedy powietrze zawiera mniej wilgoci. Może to być również genetyczne i dziedziczne lub stanowić naturalny efekt starzenia.

Pamiętaj, że chociaż skóra każdego człowieka zmienia się wraz z wiekiem, skóra mężczyzny ma tendencję do pozostawania dłużej wilgotną. To dlatego, że skóra kobiety staje się dużo suchsza po menopauzie. Dlatego warto zastosować balsam natychmiast po wzięciu prysznica lub kąpieli, gdy nasza skóra jest jeszcze wilgotna. Kiedy nasza skóra jest wyjątkowa wrażliwa, ważne jest, by odpowiednio ją chronić przed słońcem, zwłaszcza gdy pada śnieg, który może odbijać aż 80% promieni słonecznych. Zastosuj więc wtedy SPF 15 lub wyższy, codziennie na twarz, szyję i uszy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz