niedziela, 29 listopada 2015

Środki złuszczające naszą skórę

Martwym komórkom skóry czasem trzeba trochę pomóc, aby się złuszczyły. Takie składniki jak kwas alfa lub beta hydroksylowy może sprawić, że Twoja skóra stanie się znów świeża i gładka.


Warto pamiętać, że nasza skóra stale się odnawia. Rosną nowe komórki skóry, które mają zastąpić te stare. Co ciekawe, co minutę każdego dnia, 30 tysięcy-40 tysięcy martwych komórek łuszczy się.

Czynniki takie jak wiek i sucha skóra mogą oznaczać, że martwe komórki skóry nie łuszczą się tak łatwo, jak powinny. Kiedy te komórki się budują, mogą sprawić, że cera wygląda na szorstką i ziemistą, a także mogą przyczynić się do zatkanych porów, które prowadzą do trądziku u osób dorosłych. Regularne stosowanie środków złuszczających skórę sprawi, że szybciej pozbędziemy się martwych komórek skóry i odkryjemy świeżą, bardziej młodzieńczą skórę.

Warto pamiętać, że istnieją dwa główne rodzaje złuszczające skórę: mechaniczne i chemiczne, które dokładniej przedstawię w dwóch kolejnych postach. Oba są powszechnie dostępne i oba też mają swoje wady i zalety w zakresie ich stosowania. Przy ich wyborze należy zwłaszcza uwzględnić rodzaj naszej skóry.

Jak i kiedy używać środków złuszczających?

Przede wszystkim,  nie należy używać środków złuszczających codziennie. Twoja skóra potrzebuje bowiem regeneracji jej zewnętrzne warstwy. Osoby z suchą skórą powinny ją złuszczać tylko raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast z tłustą skórą, mogą złuszczać ją dwa do czterech razy w tygodniu. Zaprzestań stosowania środków złuszczających, jeśli okaże się, że Twoja skóra po nich staje się podrażniona lub pojawia się wysypka. Pamiętaj też, by odpowiednio nawilżyć swoją skórę po peelingu, aby uspokoić ją i zapobiec wysychaniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz